Lee Seung Gi

Napsal Mahtiel Marsy... (») 23. 5. 2016 v kategorii Hudebníci, přečteno: 733×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinelee-seung-gi.jpg

Pro mě nejlepším zpěvákem v Jižní Koreji je rozhodně Lee Seung Gi. Není to vzhled, jak by si mnozí mysleli, ale především jeho talent co mě k němu přivedlo. Prvně jsem totiž slyšela jeho písně a až pak jej začala sledovat i jako herce. Tak do toho. ;-)

Narodil se 13. ledna 1987 v Jižní Koreji. Věnuje se zpěvu, herectví. Je master of ceremonies a velmi častý host různých estrád, pořadů a kabaretů. Zajímavé je, že ve svých 20 letech je nejvyhledávanější mužskou hvězdou. Přičemž známý je právě pro svůj pozitivní obraz a zálibu v úspěchu.
Čistě pro zajímavost: Je 19. generací, potomek velkého prince Yangnyeonga, nejstaršího syna krále Taejonga, který vládl v Joseonu.
Fanoušci mu říkají princ balad, kterých má velké množství. Mezi nejznámější patří "Because You're My Woman", "Will You Marry Me", and "Return". Já přidám ještě "And Goodbay", kterou nadevše miluju a to tak, že ji mam i na vyzvánění telefonu.
Jako herec pak sbírá další úspěchy, například v dramatu „Moje přítelkyně je Gumiho“ kde si zahrál s krásnou Shin Min Ah, nebo „Brilliant Legacy“, kde hlavní ženskou roli hrála Han Hyo Joo a za mě jednoznačně ve Gu Family Book, kde hrála zpěvačka ze skupiny Miss A Suzy a pak The King 2 Heart, kde hrál po boku mnou opěvované Ha Ji Won. Ale o tom v článku, trochu níže.
Vzhledem k jeho všemožnému talentu a také díky tomu, že je velmi úžasným zpěvákem, perfektním hercem a bavičem si vysloužil od fanoušků i kolegů přezdívku "Triple Crown Prince".
2 roky se Lee Seung Gi školil ve zpěvu u zpěvačky Lee Sun Hee. 5. června 2004 debutoval s písní „Because You're My Girl“. Tato balada mu zajistila posluchačky ve vyšším věku, ale v témže roce vyhrával ocenění v kategorii nejlepší nováček v různých hudebních udílení cen. Například M.net KM music festival, nebo Seoul Music Awards. V roce 2005 si zahrál v sitcomu Nonstop ř a v roce 2006 pak oficiálně debutoval jako herec ve víkendovém drama The Infamous Chil Sisters. V roce 2007 pak vyhrál ocenění „nejlepší mužský sólový umělec“ na M.net MK music festival s písní „White lie“. V roce 2008 mu nabízeli hlavní roli v drama The Return of Iljimae, ale protože měl nabitý program, odmítl ji. V roce 2009 měl pak velký úspěch s hitem „Will you merry me“, ačkoliv nebyl oceněn. S tímto singlem pak obdržel cenu „Digital Single Bonsang“ na 24. Golden Disk Awards. A byl obsazen do hlavní role po boku Han Hyo Joo v dramatu Brilliant Legacy. Toto drama posílilo Lee Seung Giho popularitu na území Jižní Koreje i v mezinárodních mezích. U nás jsou k tomuto drama titulky i jednotlivé díly na uložto.cz, vřele doporučuji! Kdo Lee Seung Giho nezná, ten si ho zamiluje. Za tuto roli získal ocenění "Excellence in Acting", "Top 10 Stars" a "Best Couple" spolu s Han Hyo Joo v SBS Drama Awards.
V roce 2010 nahrál duet s jihokorejskou krasobruslařkou Kim Yunou. Jmenoval se Smile Boy. Oficiálně se tato píseň stala písní pro FIFA World Cup 2010. Přijal pak po druhé ocenění „Digital Single Bonsang“ na 25. Golden Disk Awards s písní „Love Taught Me To Drink“. Dále účinkoval také v drama Moje přítelkyně je Gumiho a získal podruhé ocenění "Excellence in Acting", "Top 10 Stars" a "Best Couple" spolu s herečkou Shin Min na SBS Drama Awards. Také toto drama je ke stažení na uložto. 6. března 2012 oficiálně debutoval v Japonsku s písní „Time for Love“ a stejnojmenným albem. Tento single se také umístil jako číslo jedna v Oricon Daily Chart. V témže roce s Ha Ji Won hrál v drama The King 2 Heart, které miluju a v dubnu 2013 začal hrát v dramatu Gu Family Book, které se stalo nejsledovanějším dramatem 12 po sobě jdoucích týdnů. Obě jsou také ke stažení s českýma titulkama na uložto.
22. listopadu 2012 vydal mini-album Forest. Titulní skladba „Return“ se stala číslem jedna v hitparádách jako Instiz, Gaon Chart and Billboard Korea K-Pop Hot 100 for weeks. Trhl dokonce rekord, protože se na žebříčku Billboard Korea K-Pop Hot 100 for weeks držela 6 dlouhých týdnů.
V roce 2014 vzal hlavní roli v drama You're All Surrounded. Po dokončení tohoto drama, začal Lee Seung Gi natáčet film Love Forecast. Je ke stažení na uložto a je nádherný! Vřele doporučuji! Lee Seung Gi jako herec opravdu nezklame.
10. června 2015 se vrátil na hudební scénu s šestým albem. Titulní píseň alba se jmenuje „And Goodbye“ a mě úplně pohltila. S ní dosáhl opět čísla jedna v hudebních hitparádách. Bohužel video k písni bylo vydáno pouze minutu dlouhé, neboť se poškodili záběry a nebyl čas je natočit znovu. Hook Entertainment se za to fanouškům omluvil. 21. ledna 2016 vydal Lee Seung Gi novou píseň s názvem “I Am Going To The Military". Jakmile vyšel, umístil se jako hit č.1 na všech 8 hitparádách! 3. března 2016 vydal skladbu “Meet Someone Like Me”, která je zatím poslední.
V rozmezí od roku 2007 do roku 2012 byl stálým členem víkendové estrády 1 Night 2 Day's. V roce 2008 získal za tento pořad ocenění "Best Popularity" KBS Entertainment Awards. Jižní Korea ho tak miluje, že získal ocenění "Top Excellence MC" v roce 2010 KBS Entertainment Awards a ocenění "Daesang" v roce 2011. V roce 2009 začal talk show „Strong Heart“, kde byl spolu s Kang Ho Dong, což je jeden z nejlepších MC v Jižní Koreji.
Ačkoliv byl tento pořad nový, získal ocenění "Best Program" SBS Entertainment Awards a Lee Seung Gi získal ocenění "Netizens’ Popularity" poté co získal nejvíce hlasů v online hlasování. Když z programu odešel Kang Ho Dong, získal Lee Seung Gi ocenění "Top Excellence MC" SBS Entertainment Awards dva roky po sobě. V březnu 2012 odešel od programu, aby se mohl soustředit na svou hudební kariéru.
Přes takto nabitý program, zvládl vystudovat Donggukskou univerzitu a obdržet uznání za svoji práci v oblasti obchodu. V roce 2012 pak získal magisterský titul.
Dále se živý jako model. Podporuje celou škálu produktů od elektroniky, bankovních služeb po oblečení. Je číslem jedna v měsíčním Commercial Film a 23. června 2012 byl jedním ze světlonošů na na letních olympijských hrách v Londýně.
Od roku 2013 chodil s Yoonou z Girl's Generation. V roce 2015 se pak rozešli.
V současnosti si plní Lee Seung Gi základní vojenskou službu a propuštěn by měl být v roce 31. října 2017.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Kurtik z IP 37.188.129.*** | 23.5.2016 08:56
Moc hezky napsano,jen tak dal :-).


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a dvě